31.1.13

31.01.2013


Kilka z was zdaje w tym roku mature, lub test gimnazjalny. Wszyscy wiemy jak to w polskich szkołach uczą języków. Mówię tutaj o moim przykładzie i jezyka niemieckiego. W szkole zawsze miałam 5 i 6 z niemieckiego, uczyłam się go 6 lat i po przyjechaniu do Niemiec nie rozumiałam niektórych prostych zwrotów..:/ Jak się tak szybko nauczyłam..? Wiele osób zadawało mi to pytania. Napoczątku odwiedziłam tutaj kurs niemieckiego i równolegle do tego zaczełam pisać sama dla siebie pamiętnik po niemiecku. Każdego dnia pisałam kilka zdań, o tym co danego zrobiłam. Byłam w domu, czyli za każdym razem, gdy brakowało mi jakiegoś słówka, mogłam je sobie szybko przetłumaczyć..:) Od pewnego czasu zaczełam również oglądać filmiki na youtube. Znalazłam kilka ciekawych kanałów. Pod każdym video w tytule pisze temat, także nawet jeśli nie będziemy rozumieli każdego słówka, osłuchamy się z językiem, wymową i będziemy wiedzieli mniej więcej, co dana osoba miała na myśli. Mam nadzieję, że mogłam wać chociaż troche pomóc. Jeśli macie jakieś pytania, pytajcie śmiało na www.formspring.me/joeced.
Einige von euch stehen dieses Jahr kurz vor dem Abitur, oder Realschulabschluss. Jeder weißt, wie das in den polnischen Schulen ist und wie die lernen. Ich rede jetzt von meinem Beispiel, in der Schule stand ich immer zwischen 1 und 2 in Deutsch, hab insgesamt 6 Jahre gelernt und nachdem ich nach Deutschland gekommen bin, hab ich nicht mal ganz einfache Sachen verstanden..:/ Wie ich es so schnell gelernt habe..? Es haben mir diese Frage ziemlich viele Leute gestellt. Zuerst hab ich an einem Deutschkurs teilgenommen und parallel dazu habe ich angefangen ein Tagebuch auf Deutsch zu schreiben. Am jeden Tag habe ich ein paar Sätze geschrieben, was ich an diesem Tag gemacht habe. Ich war zu Hause, also jedes Mal, wenn mir einige Wörter gefehlt haben, konnte ich ganz schnell und einfach übersetzen..:) Seit einigen Zeiten habe ich angefangen die Videos bei Youtube anzugucken. Ich habe voll interessante Leute gefunden. Unter jedem Video steht immer die Überschrift, wo es steht worüber es sich in diesem Video handelt, also es ist nicht schlimm wenn man nicht jedes Wort versteht, man kriegt die Aussprache mit und weißt auch, worüber es sich in diesem Video handelt(wegen Überschrift). Ich hoffe, ich konnte euch ein wenig helfen. Wenn ihr irgendwelche fragen an mich habt, fragt bei www.formspring.me/joeced
_________________________________________________________________________________________
Youtuber :) 1. TheDorient        2. DorientsWorls

Jak już niektórzy wczoraj przeczytali dzisiaj mały Up-Date do tematu stażu. Pewnie pamiętacie jak pisałam o wyborze szkoły i co chciałabym w przyszłości robić. Moim wymarzonym zawodem byłby staż w firmie logistycznej, na drugim miejscu znajduje się hotel. W tamtym roku moje oceny nie wyglądały zaciekawie, także niestety trochę ciężko mi się dostać do logistyki.. Co do hotelów. Napisałam mega dużo podań o prace. Do tej pory miałam 7 rozmów klasyfikacyjnych i dwa terminy na dzień próbny. Jeden wypada w tą niedzielę, a drugi będzie trwał cały weekend. Ale o tym dokładniej napisze w przyszłym tygodniu, jak będe tam wyjeżdżać..:)
Jutro dostajemy półroczne świadectwa.. Masakra już się boję..-_- Checie, żebym pokazała wam w następnym poście, jak wyglądało z ocenami..?
A już we wtorek Urodziny..!!!!! Joeced będzie miała 19 lat..!!! <3 A w sobote spotkanie urodzinowe z moimi kochanymi..<3
Wenn einige von euch gestern gelesen haben, heute erwartet euch ein kleines Up-Date zur Ausbildung. Ihr wisst noch bestimmt, als ich über die Schulwahl und das, was ich danach gerne machen würde, geschrien habe. Mein Traumberuf ist eine Speditionskauffrau, und an dem zweiten Platz steht eine Hotelfachfrau. Letztes Jahr waren meine Noten nicht so begeistert, deswegen ist schwierig bei der Logistik eingenommen zu werden. Zu den Hotels. Ich habe mega viele Bewerbungen abgeschickt. Bis soweit hatte ich schon 7 Vorstellungsgespräche und zwei Termine für einen Probetag. Einer ist am Sonntag und der zweite wird am nächsten Wochenende stattfinden. Aber darüber werde ich in der nächsten Woche noch schreiben, wenn ich dahin fahren werde..:)
Morgen bekommen wir die Halbjahreszeugnisse.. Katastrophe, ich hab jetzt schon Angst..-_- Wollt ihr, dass ich dieses Zeugnis euch zeige, welche Noten ich bekommen habe.?

Schon am Dienstag habe ich Geburtstag..!!!! Joeced wird 19 Jahre alt sein..!!!! <3 Und am Samstag wird ein kleines Feier mit den besten Mädels der Welt.. <3
 _________________________________________________________

joeced@onet.pl

37 komentarzy:

 1. Haha skad ja to znam w sql zawsze mialam 5 I 6 z angieslkirgo a jak przyjechalam dk UsA to tylko moglam powiedziec yes I no hahah ;) buziaki♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację podręcznikowe uczenie się języka, daję słowo na ch... tak za przeproszeniem. Jestem samoukiem i muszę przyznać, że tak naprawdę jeśli chodzi o angielski to rzeczywiście większości nauczyłam się sama czytając artykuły, rozmawiając z ludźmi z zagranicy. Co z tego, że w podstawówce i gimnazjum uczyli mnie zastosowania wszystkich czasów, jak przy rozmowie i tak o tym nie myślałam. Jednak muszę przyznać, że teraz będąc w 2 klasie lo, w zaawansowanej grupie trafiłam na naprawdę świetnego nauczyciela, któremu bardziej zależy na tym abyśmy coś potrafili niż mieli dobre oceny. Przyznam że naprawdę ciśnie, ale dużo z nami rozmawia, po angielsku oczywiście i muszę przyznać, że te lekcję naprawdę dużo dają. Jednak tacy nauczyciele z powołaniem trafiają się zdecydowanie za rzadko.

  OdpowiedzUsuń
 3. Półroczne świadectwa?:D kurcze niestety musze się z Tobą zgodzić, to jak nauczyciele potrafią wpoić wiedzę o innym języku jest czasami przerażające.

  OdpowiedzUsuń
 4. no tak to jest z nauczaniem jezykow - nie ma to jak pojechac do danego kraju :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Grunt to działanie praktyczne, wtedy czlowiek uczyc sie języka ;) oceny w szkole tak naprawde niewiele znacza przy codziennym spotykaniu sie z jezykiem ;) Pozdrawiam i zapraszam na nową notkę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. oglądania filmów w obcym jerzyku i z napisami dużo daje. Ja sama właśnie tak praktykuję:)

  OdpowiedzUsuń
 7. miałam podobnie z francuskim ;) tyle, że ja się nie uczyłam nigdy, tuz przed przeprowadzką poszłam na 3-tygodniowy kurs, aby złapać podstawy, ale tak naprawdę niewiele mi to dało :p uczę się gadając z ludźmi, tak jest najlepiej i najszybciej ;)
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. ja sie troche boje co bd jak za 3 lata bd zdawala mature z angielskiego w podstawowce,w gimnazjum a nawet teraz w techniukm nie mam zbyt dobrej nauczycielki,porostu nie dociera do mnie jak one tlumacza i dlatego wlasnie ogladal filmiki na yt,to wiele daje!<3

  OdpowiedzUsuń
 9. ja niestety nie rozumiem niemieckiego i ten język jest dla mnie koszmarem!

  OdpowiedzUsuń
 10. mnie to dziwni np :) Niektórzy w ogóle nie umieją języka np. niemeickiego, wyjadą do Niemiec i po 2 , 3 miesiącach mówią biegle:D

  OdpowiedzUsuń
 11. Nietety, języki to bardzo słaba strona polskich szkół. Ja Niemieckiego uczę się czwarty rok i szczerze, to nie wiele umiem. ^^
  Pozdrawiam!
  Obserwujemy?
  Zapraszam na "odwrócony" post na: pretty-and-colour.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. zapraszam na konkurs, do wygrania dowolny naszyjnik :)

  OdpowiedzUsuń
 13. A ja mam sesję, ale ostatnio trudno mi się zebrać do nauki.:D

  OdpowiedzUsuń
 14. Pokaz swiadectwo. xd

  OdpowiedzUsuń
 15. No właśnie, niby się uczymy języków po kilka lat, a jak się wyjeżdża to i tak ciężko się porozumieć, zwłaszcza zrozumieć ten ich akcent. ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ojj nie, niemiecki to teraz nie dla mnie, nic już nie pamiętam praktycznie a uczyłam się dobre 5 lat ;o

  OdpowiedzUsuń
 17. Niemiecki to dla mnie zło wcielone, ale za to angielskiego uczę się z przyjemnością i od dziś chcę poszerzać swoją wiedzę regularnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. chcę mieć takie włosy jak ty! ^^
  Zapraszam do siebie na nowy wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja w tym roku gimnazjalne. :)

  OdpowiedzUsuń
 20. ja to wątpię czy bym się dogadała po niemiecku, mimo, że uczyłam się go cztery lata (rok w podstawówce i całe gimnazjum) i zawsze miałam pięć... Teraz uczę się niecałe pół roku francuskiego i wydaje mi się, że umiem więcej niż niemieckiego o.o
  będzie dobrze ;) trzymam kciuki, abyś dobrze wypadła ;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Masz bardzo bluzę :)
  obserwuję i liczę na rewanż
  http://linka-kattalinka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 22. śliczna :*
  Zapraszam do mnie zaobserwuj , skomentuj zrobię to samo ♥ ♥ to ważne ;)
  oliwiaa-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 23. ale ładne zdjęcia *.* . pazurki <333

  Zapraszam na blog Stylówka

  OdpowiedzUsuń
 24. Wow, Your sweater is awesome :D

  xoxo
  www.its-dash.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 25. you should really visit my blog.

  www.lounarossa.blogspot.de

  OdpowiedzUsuń
 26. ucze się 3 lata i mam same 5 i 6, ale jakbym pojechała do Niemiec - nie wiem czy bym dała rady się porozumiec

  OdpowiedzUsuń
 27. Ale masz świetną bluzę. ;3 + followuję Cię na instagramie jako darhiaxx :)

  OdpowiedzUsuń
 28. też wychodzę z założenia, że języka nie można się nauczyć w "domu", trzeba mieć bezpośrednią styczność z rodowitymi mówcami :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Ja pamiętam przygotowanie na mature z angielskiego koszmar;p Nauczycielka barrdzo miła ,ale wiedzy nie potrafiła przekazać za grosz;;)

  OdpowiedzUsuń